Akumulatory hydrauliczne

akumulatory hydrauliczne Akumulatory hydrauliczne to urządzenia przeznaczone do gromadzenia energii hydraulicznej. Energia gromadzona jest w akumulatorach w postaci energii sprężystości ciała stałego, gazu bądź energii potencjalnej ciężaru. Ze względu na sposób gromadzenia energii akumulatory hydrauliczne dzieli się na trzy rodzaje:

  • akumulatory sprężynowe,
  • akumulatory ciężarowe,
  • akumulatory gazowe.

Energia magazynowana w akumulatorach hydraulicznych wyzwalana jest w chwili przejściowego zapotrzebowania, co oznacza, że stanowi ona swojego rodzaju rezerwę, a nie stałe źródło zasilania.

Zastosowanie akumulatorów hydraulicznych

Akumulatory hydrauliczne są powszechnie stosowane w różnego rodzaju układach hydrauliki siłowej. Wykorzystuje się je w instalacjach, w których występuje okresowe zapotrzebowanie na energię, takich jak hydropneumatyczne zawieszenia pojazdów mechanicznych oraz zasilacze hydrauliczne wielu maszyn i urządzeń przemysłowych, takich jak betoniarki, podnośniki czy dźwigi.

Serwis i regeneracja akumulatorów hydraulicznych

W celu zapewnienia sprawności oraz bezpieczeństwa pracy akumulatory hydrauliczne powinny być regularnie poddawane usługom serwisowym. Serwis akumulatorów hydraulicznych obejmuje m.in.:

  • kontrolę ciśnienia azotu w akumulatorze,
  • wymianę pęcherza lub membrany gumowej akumulatora,
  • wymianę zaworu gazowego,
  • wymianę zaworu wlotowego akumulatora.

W razie potrzeby profesjonalny serwis może doradzić w zakresie doboru i montażu nowych hydroakumulatorów.

akumulatory hydrauliczne Warszawa

Napełnianie akumulatorów hydraulicznych – Warszawa 

Prawidłowa praca akumulatorów hydraulicznych jest uzależniona od regularnie przeprowadzanych przeglądów serwisowych i napraw. Jednym z czynników istotnych jest kontrola ciśnienia azotu w hydroakumulatorze, a w razie potrzeby jego uzupełnienie.

Jako specjalista w zakresie szeroko rozumianej hydrauliki siłowej marka FIRTECH zapewnia kompleksową obsługę akumulatorów hydraulicznych, w ramach której świadczmy usługi serwisowe i naprawcze. Jedną z naszych specjalności jest napełnianie akumulatorów hydraulicznych azotem. Posiadamy urządzenie przeznaczone do kontroli ciśnienia oraz ładowania akumulatorów hydraulicznych – pęcherzowych, membranowych i tłokowych.

Usługa napełniania hydroakumulatorów

Napełnianie hydroakumulatorów wykonuje się przy użyciu specjalnych urządzeń. Z reguły straty azotu w takich akumulatorach nie są bardzo duże, ale trzeba pamiętać, że wpływają na zmiany ciśnienia – a to z kolei znacząco wpływa na pracę akumulatorów hydraulicznych. Należy więc regularnie je sprawdzać. Nabijanie akumulatorów hydraulicznych polega na przykręceniu urządzenia do zaworu akumulatora oraz podłączeniu butli z azotem.
Trzeba pamiętać, że akumulatory hydrauliczne to zbiorniki ciśnieniowe – z tego względu są objęte dozorem i powinny być do nich dołączone dokumenty UDT. Zatem wszelkie procesy dotyczące montażu lub serwisu hydroakumulatorów powinny być prowadzone przez fachowców z uprawnieniami. Zapewniamy, że nasi pracownicy posiadają odpowiednie kompetencje do wykonywania tego typu czynności i chętnie doradzą Państwu najlepsze rozwiązania, by przywrócić funkcjonalność serwisowanych urządzeń.

Klientów zainteresowanych możliwością przeprowadzenia przeglądu serwisowego akumulatora lub poddania urządzenia kompleksowej regeneracji zachęcamy do kontaktu. Gwarantujemy bezpieczne napełnianie akumulatorów hydraulicznych popularnych marek. Działamy szybko, przywracając urządzenie do pełnej sprawności.